Bron

Rendement.nl

Arbomaatregelen uit het coalitieakkoord 2026-2030

5 februari 2026

De coalitiepartijen D66, VVD en CDA hebben een akkoord gesloten. Daarin worden ingrijpende keuzes gemaakt.

Die hebben gevolgen voor werkgevers, (zieke) werknemers en hun arbeidsomstandigheden. De korte- en langetermijnplannen heeft Rendement op een rij gezet. Het coalitieakkoord met de titel 'Aan de slag, Bouwen aan een beter Nederland' bevat een aantal drastische keuzes op het vlak van werk en sociale zekerheid. Daarbij staan centraal: werk hebben en houden, verminderen van de regeldruk en hervormen van het stelsel van ziekte en sociale zekerheid. De plannen zijn nog niet uitgewerkt, maar dienen als raamwerk voor nadere invulling. Hoe die invulling eruitziet, hangt af van de steun die partijen zullen krijgen van de oppositiepartijen in de Tweede Kamer.

Plannen voor de korte termijn

  • Regeldruk van de Wet verbetering poortwachter wegnemen om snellere re-integratie te bevorderen. Onder meer door het schrappen van bepaalde rapportageverplichtingen. Er moet meer ruimte komen voor maatwerk tussen werkgever en werknemer.
  • Aanpassen regels loondoorbetaling bij (tweede jaar) ziekte om mkb-werkgevers te ontlasten en onzekerheid over loonsancties weg te nemen. Onduidelijk is nog hoe.
  • Herziening arbeidsongeschiktheidsstelsel door afschaffing IVA (Inkomensvoorziening Volledig Arbeidsongeschikten) voor nieuwe gevallen, strengere voorwaarden voor herbeoordelingen van de WIA en betere samenwerking tussen bedrijfsarts en verzekeringsarts. Meer handhaving op preventie van arbeidsongeschiktheid door de Arbeidsinspectie.
  • Uitbannen van arbeidsmarktdiscriminatie. Werkgevers moeten maatregelen nemen op de werkvloer en in hun werving- en selectieprocedures.
  • Hervorming van de transitievergoeding. Die wordt gekoppeld aan de Leven lang leren (LLO)-doelstelling. De compensatie voor de transitievergoeding na twee jaar ziekte wordt afgeschaft voor alle werkgevers, dus ook voor de kleine werkgevers. Het is de bedoeling dat werkgevers en werknemers O&O-fondsen beter gaan benutten.

Plannen voor de middellange termijn

  • Het stelsel van ziekte en arbeidsongeschiktheid wordt herzien. De focus ligt op goede en snelle begeleiding naar werk. Investeren in re-integratie gaat lonen en regionale werkcentra moeten hierbij een rol spelen.
  • Snellere stijging van de AOW-leeftijd vanaf 2033 door een-op-eenkoppeling met de stijgende levensverwachting.
  • Als onderdeel van het beleid bestrijding van armoede: tegemoetkoming voor chronisch zieken in hun ziektekosten. In welke vorm moet nog blijken.
  • Hervorming van de Participatiewet; die moet leiden tot werk. Middelen daarvoor zijn intensieve begeleiding, investeren in gemeenschappen en goede samenwerking met (sociale) werkgevers. Wie echt niet kan, wordt ontzien.
  • Er komt een Nationaal Actieplan Stop Geweld tegen Vrouwen voor de aanpak van seksueel grensoverschrijdend gedrag, femicide en vrouwenhaat.
  • Voortzetting Nationale Strategie Vrouwengezondheid voor vrouwspecifieke en vrouwsensitieve gezondheid.
  • Er wordt ingezet op de preventie van mentale problemen bij jongeren en volwassenen, onder andere door te investeren in programma’s op het werk.