Mores
Hoofdlijnen van het Mores Event 2025
8 oktober 2025
Op donderdag 2 oktober organiseerde Mores hun jaarevent rond het thema Leiderschap & sociale veiligheid in de creatieve, culturele en mediasector.
Zo'n 150 toezichthouders, (vakinhoudelijk) leidinggevenden, creatieve freelancers en andere professionals kwamen samen in het Spoorwegmuseum in Utrecht.
Keynote Caroline Koetsenruijter
Caroline Koetsenruijter, deskundige op het gebied van omgangsvormen, conflict en grensoverschrijdend gedrag, verzorgde de keynote van het Mores-event. Samen met Hans van de Loo schreef zij het boek ‘Giftig gedoe op de werkvloer’. Tijdens het Mores-event deelde ze daaruit de belangrijkste inzichten.
Want giftig gedoe op de werkvloer komt veel voor. Met in de top 3 (NEA 2021): intimidatie, discriminatie en pesten, gevolgd door seksuele intimidatie en fysiek geweld. En de meest giftige leiderschapsstijl? Dat is de onvoorspelbare leider.
Tips voor leidinggevenden
Koetsenruijter deelde acht tips voor leidinggevenden in de sector om direct mee aan de slag te gaan:
- Welk gedrag wil je wel in je organisatie? Bespreek dit in vredestijd en niet pas als het crisis is.
- Afspreken gaat voor aanspreken. Als je een collectieve norm hebt, bijvoorbeeld in een gedragscode en meldprotocol, is het veel makkelijker om elkaar aan te spreken of te melden als het misgaat.
- Beloon veiligheidsversterkers. Dit zijn de mensen die een positief effect hebben op de sociale veiligheid in het team, maar hun inzet voor een veilige werkomgeving wordt vaak niet expliciet gewaardeerd. Zorg dat de bijdrage aan sociale veiligheid ook wordt meegenomen bij promotiekansen.
- Leer van anderen. In de cultuur- en mediasector zijn er verschillende onderzoeken gepubliceerd, waaronder het onderzoek van de Commissie Van Rijn, het onderzoek van Verinorm naar de danssector en het onderzoek van Movisie naar de muzieksector. De adviezen uit deze rapporten zijn grotendeels ook relevant voor andere organisaties in de sector. Daarnaast noemde Koetsenruijter het UWV als voorbeeld van buiten de sector.
- Ga op zoek naar hot spots: waar is het risico op grensoverschrijdend gedrag het grootst in jouw organisatie? Onderneem daar gerichte actie.
- Maak ‘veiligheidssnacks’. Is er iets in de actualiteit? Gebruik dit dan om de afspraken over sociale en psychologische veiligheid binnen je organisatie weer even op te frissen of een tip mee te geven.
- Introduceer green dots: zorg dat mensen in je organisatie opgeleid zijn om te reageren op grensoverschrijdend gedrag. Kijk bijvoorbeeld op socialsafety.work.
- Werk met veiligheidstafels. Bespreek de veiligheidscultuur die je wil bereiken regelmatig met collega’s, vakgenoten of binnen je brancheorganisatie en leer van elkaar.